Skip to main content

OPCJE MASZYN WAŁY

WAŁ RUROWY Ø 540 MM

Wał polecany na gleby lekkie i średnie.

WAŁ RUROWY Ø 620 MM

Wał polecany na gleby lekkie i średnie.

WAŁ TANDEM Ø 540 MM + Ø 400 MM

Wał polecany na ziemie średnie i lekko zwięzłe, dodatkowy wał płaskownikowy doprawia glebę.

WAŁ T-RING Ø 600 MM

Wał polecany na gleby ciężkie, zabrylone, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Jest odporny na uderzenia kamieni.

WAŁ DASZKOWY (V-RING) Ø 600 MM

Wał polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody.

WAŁ DASZKOWY (V-RING) Z ZABIERAKAMI Ø 600 MM

Wał polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Dodatkowe zabieraki ułatwiają obrót wału.

WAŁ C-RING Ø 600 MM

Wał na gleby średnie oraz ciężkie, pierścienie wału zaklejają się ziemią, bardzo dobrze kruszy bryły, nadaje się do upraw uproszczonych, siewu w mulcz, dobrze przygotowuje pole pod siew, tworzy rowki(pasy) powodujące lepsze podsiąkanie wody.

WAŁ C-RING TANDEM Ø 600 MM

Wał na gleby średnie oraz ciężkie, pierścienie wału zaklejają się ziemią, bardzo dobrze kruszy bryły, nadaje się do upraw uproszczonych, siewu w mulcz, dobrze przygotowuje pole pod siew, tworzy rowki(pasy) powodujące lepsze podsiąkanie wody. Wał w wersji tandem powoduje lepsze kruszenie i dogniatanie gleby, bardzo dobrze nadaje się do „trzymania” głębokości pracy w dużych i ciężkich maszynach.

WAŁ C-RING TANDEM HD Ø 600 MM

Zastosowanie wału jest identyczne jak w przypadku standardowego wału C-ring tandem, ale konstrukcja oparta na pierścieniach przyspawanych do wspólnej rury sprawia, że wał jest przeznaczone na trudniejsze warunki glebowe.

WAŁ PACKER Ø 600 MM

Wał na gleby średnie oraz ciężkie, bardzo dobrze sprawdza się w uprawie przedsiewnej, dobrze rozdrabnia bryły i dogniata glebę. Duża powierzchnia przylegania gwarantuje niezapadanie się wału.

WAŁ GUMOWY Ø 500 MM

Wał polecany do maszyn stosowanych w uprawie uproszczonej, do siewu w mulcz, dobrze dogniata i zagęszcza glebę. Duża powierzchnia przylegania gwarantuje niezapadanie się wału.

WAŁ DYSKOWY Ø 600 MM

Wał przeznaczony na ciężkie warunki. Duża waga wału sprawia, że resztki pożniwne są wciskane w glebę, przysypywane ziemią, przy równoczesnym wyrównaniu gruntu.

WAŁ SPRĘŻYNOWY Ø 560 MM

Każdy pierścień wału zbudowany jest z 4 niezależnych sprężyn, dzięki czemu koła wpadają w charakterystyczną wibrację, która zapewnia lepsze dogniatanie i wyrównywanie gruntu nawet w trudnych warunkach uprawy.

Copyright © MANDAM Sp. z o.o.
ul.Toruńska 14, 44-100 Gliwice
Wszelkie prawa zastrzeżone

tel: +48 32 232 26 60
fax: +48 32 232 58 85
mandam@mandam.com.pl