Skip to main content

Firma MANDAM jest jednym z największych polskich producentów maszyn rolniczych. Rocznie produkuje ponad 3000 maszyn z czego więcej niż połowa sprzedawana jest poza granicami RP.

Siedziba firmy i główny zakład produkcyjny mieści się w Gliwicach, w okolicy autostrady A4. Na terenie o powierzchni 2 ha firma zatrudnia aktualnie 130 osób.

W stale poszerzającej się gamie produktów MANDAM znajdują się maszyny uprawowe do podorywki, do orki (pługi),maszyny do pielęgnacji terenów zielonych oraz narzędzie do mechanizacji robót w gospodarstwie rolnym.

Powstanie firmy MANDAM datuje się na 2 wrzesień 1991 roku, kiedy to nawiązano bezpośrednią współpracę z niemieckim producentem maszyn rolniczych, przy produkcji bron łąkowych. W pierwszym etapie działalności firmy asortyment ograniczał się do maszyn wykorzystywanych do pielęgnacji terenów zielonych – brony łąkowe, walce łąkowe, paśniki. Z biegiem czasu gama produktów ciągle się poszerza.

W pierwszym okresie działalności cała produkcja odbywała się obiektach dzierżawionych. Po ich wykupieniu, przystąpiono do ich modernizacji i rozszerzania asortymentu produkcji. Dzięki dotacjom unijnym zbudowano malarnię, wyposażono nową hale produkcyjną w maszyny CNC. W tym samym okresie skonstruowane zostały pierwsze brony talerzowe MANDAM, które z czasem stały się wiodącym produktem firmy.

W 2012 roku oddano do użytku nową halę produkcyjną wraz z biurowcem, gdzie zdecydowanie poprawiono warunki pracy i obsługę klientów.

Najważniejszą dewizą działalności firmy MANDAM jest jakość produktów, ochrona środowiska, bezpieczeństwo klienta, serwis i indywidualne przystosowanie osprzętu maszyn do rodzaju gleby w danym regionie. W naszych produktach zastosowano patenty, wzory zastrzeżone i wiele rozwiązań technicznych ułatwiających obsługę maszyn.

Chcąc stale się rozwijać, tworzymy maszyny oparte na własnej idei czego przykładem może być chroniona patentem Brona HYBRO. W maszynach naszej produkcji można znaleźć wiele innowacyjnych rozwiązań, z których część została zastrzeżona jako wzory użytkowe.

Od połowy 2019 roku firma MANDAM zmieniła kolorystykę maszyn. Standardowy kolor niebieski, z którym marka była kojarzona przez lata, został zastąpiony zestawem kolorystycznym szaro-pomarańczowo-czarnym.

Na rynku od 1991 roku
Dwie fabryki
Ponad 150 pracowników
3700 ton maszyn rocznie
3500 maszyn rocznie
Opatentowana technologia

Copyright © MANDAM Sp. z o.o.
ul.Toruńska 14, 44-100 Gliwice
Wszelkie prawa zastrzeżone

tel: +48 32 232 26 60
fax: +48 32 232 58 85
mandam@mandam.com.pl